Konferencja Logików: Non-Classical Logic. Theory and Applications

W dniach 24-27 na Wydziale Humanistycznym UMK odbędzie się 9-ta edycja konferencji „Non-Classical Logic. Theory and Applications”.
Konferencja organizowana jest przez Katedrę Logiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wraz z Katedrą Logiki i Metodologii Nauk Uniwersytetu Łódzkiego. Odbywa się naprzemiennie w Łodzi i Toruniu. Celem tegorocznego spotkania będzie uczczenie naukowej działalności prof. Stanisława Jaśkowskiego i prof. Jerzego Łosia. Z tego względu konferencja nosić będzie podtytuł „The origins of philosophical logic: 70 years of Jaśkowski’s and Łoś’s contributions”. Inną ważną okazją, która przyświecała organizacji konferencji w tym roku, jest 25-lecie wydawanego przez Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i redagowanego w Katedrze Logiki kwartalnika „Logic and Logical Philosophy”.

W konferencji będzie brać udział 45 uczestników, w tym 24 z zagranicy. Wykłady plenarne wygłoszą wybitni uczeni specjalizujący się w tematyce logik nieklasycznych:
Jean-Yves Béziau — Universidade do Brasil, Rio de Janeiro, Brazylia; oraz Ecole Normale Supérieure, Paryż, Francja
Walter Carnielli — Universidade Estadual de Campinas, UNICAMP, Campinas, Brazylia oraz Ruhr-Universität, Bochum, Niemcy
Andrzej Indrzejczak — Uniwersytet Łódzki
María Manzano — Universidad de Salamanca, Salamanka, Hiszpania
Sergei P. Odintsov — Sobolev Institute of Mathematics, Nowosybirsk, Rosja
Peter Schroeder-Heister — Eberhard Karls Universität in Tübingen, Tybinga, Niemcy
Max Urchs — EBS Universität für Wirtschaft und Recht, Wiesbaden, Niemcy
Alasdair Urquhart — University of Toronto, Toronto, Kanada
Heinrich Wansing — Ruhr-Universität, Bochum, Niemcy

Partnerem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Olbrzymiego wsparcia udzielił organizatorom Dziekan Wydziału Humanistycznego UMK.

Link to strony konferencji