dr hab. Tomasz Jarmużek oraz “Logic for autonomous cars” w Chinach

Na początku września dr. hab Tomasz Jarmużek odwiedzi chińskie ośrodki naukowe w Pekinie oraz w  Hangzhou, w ramach projektu “Logic for autonomous cars”.

Oprócz udziału w seminariach w Pekinie, weźmie udział w Hangzhou (Zhejiang University) w Chinese-Polish Workshop on Applied Logic, którego jest członkiem programowym \http://www.xixilogic.org/events/3rd-chinese-polish-workshop/
Obecne spotkanie jest poświęcone zastosowaniom logiki do zagadnień społecznych (jego anglojęzyczny tytuł to: “Reasoning about Social Phenomena”), w szczególności problemowi rozumowań w zakresie autonomicznych pojazdów.

Efektem spotkania będzie również polsko-chińske specjalny numer pisma Bulletin of the Section of Logic poświęcony rozumowaniom o zjawiskach społecznych (gościnni redaktorzy: Tomasz Jarmużek, Fengkui Ju, Piotr Kulicki and Beishui Liao).

Dodatkowym celem wizyty dr. hab. Tomasza Jarmużka jest nie tylko ustabilizowanie kontaktów wydziałowych z chińskimi ośrodkami, ale również inicjacja nowych toruńsko-chińskich projektów, które wpisują się w priorytetowe obszary współpracy zagranicznej naszego uniwersytetu.